Haber

ABD Yeşiller Partisi Adayı Jill Stein, Netanyahu’nun Gazze’deki Savaş Suçlarının Soruşturulmasını İstedi

ABD’de 2024 başkanlık seçimleri için Yeşiller Partisi’nin adayı Jill Stein, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun “Gazze’de işlediği savaş suçları” hakkında soruşturma yapılmasını talep etti.

Stein, X sosyal medya platformunda paylaştığı videoda gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimleri için Yeşiller Partisi’nden aday olduğunu duyurdu.

ABD Başkanı Joe Biden ve diğer başkanları Netanyahu’nun “Gazze’deki savaş suçlarındaki ortağı” olarak nitelendiren Stein, şunları söyledi: “Netanyahu rejimi tarafından işlenen savaş suçlarının yanı sıra Biden ve ABD liderlerinin yardımdaki rollerine ilişkin bir soruşturma yapılmasını davet ediyoruz.” ve bu hatalara yataklık etmek.” açıklamayı yaptı.

Netanyahu’nun Filistinlilere karşı “başlı başına bir savaş suçu” işlediğini belirten Stein, “Filistinlilerin su, yiyecek ve elektrikten mahrum bırakıldığı, vahşice bombalandığı ve canlarını kurtarmak için evlerinden kaçmak zorunda bırakıldığı bu durum, ciddi boyutlara ulaştı. soykırımın düzeyi.” söz konusu.

Stein, “Gazze’deki ablukanın sona ermesi, insani ve tıbbi yardım, rehinelerin ve siyasi tutukluların serbest bırakılması, işgal ve ırkçılığın sona ermesi” çağrısında bulundu.

ABD’de 2016 başkanlık seçimlerinde Yeşiller Partisi’nin adayı olarak yarışan Stein, 1,4 milyon oy aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu