Ekonomi

ASKON, 28 Şubat postmodern darbesinin yıl dönümünde Erbakan’ı kabri başında anıyor

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın ve yönetim kurulu üyeleri merhum Prof.

Anma programında konuşması yer alan ASKON Yönetim Kurulu Başkanı Aydın ve 54. Hükümet Başbakanı, büyük bir hukukçu ve gönül insanı Prof. Dr. Necmettin’i andıklarını ifade etti. Erbakan’a yönetim kurulu üyelerine rahmet ve saygılarımla.

Erbakan’ın hayatı boyunca tüm insanlığı kucaklayan adil bir dünya düzeni arzusu içinde olduğunu belirten Aydın, Erbakan’ın bu yönde birçok çalışma yaptığını söyledi.

Erbakan’ın çağları aşan bir vizyona sahip olduğuna değinen Aydın, “Onun ilkeleri bize her zaman yol gösterecek. ASKON’umuzun temellerinin atılmasına vesile olan hocamızı rahmet ve saygıyla anıyoruz.” sözlerini kullandı.

Aydın, Erbakan’ı anarken 28 Şubat’ı anmamanın mümkün olmadığını belirterek, şunları söyledi:

“Hocamıza milletin iradesiyle zorbalığın yapıldığı günü nasıl unuturuz. Demokrasi ve demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçen 28 Şubat postmodern darbesini bir kez daha kınıyorum. millet iradesinin zorbalıkla çiğnendiği bir gün olarak anıldı ve böyle uğursuz günlerin bir daha yaşanmamasını diliyorum.28 Şubat bir yandan sadece demokrasiyi dengeleyen fotoğrafların verildiği kara bir gün değil, bankaların boşaltılarak ülkemizin soyulduğu kara günün de adıdır.

Bugün gelinen noktada 250 milyar dolara yakın bir miktarın millet iradesini hiçe sayanlar tarafından tüketildiğini ve ülkemizin büyük bir kayba uğradığını görüyoruz. Allah bu ülkeye bir daha böyle bir zulüm yaşatmasın. Bugün darbeci zihniyet tarihin karanlık koridorlarında kendine yer bulmuşken, o günlerin kurbanı olan hocamızı rahmet ve saygıyla anıyoruz.”

gunyuzuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu