Haber

Bakıcı Gergedan Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti

Avusturya’nın Salzburg kentindeki hayvanat bahçesinde gergedanın çarpması sonucu ağır yaralanan bakıcı, olay yerinde hayatını kaybetti.

Salzburg polisinden yapılan açıklamada, 33 yaşındaki kadın görevliye günlük bakım ve temizlik işi yaparken gergedanın saldırdığı, bekçinin ağır yaralanarak hayatını kaybettiği bildirildi.

Açıklamada, kadın işçinin yardımına gelen 34 yaşındaki erkek bakıcının gergedanın saldırısına uğradığı ve ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Hayvanat Bahçesi Müdürü Sabine Grebner basına yaptığı açıklamada, vefat eden bakıcının oldukça deneyimli, her zaman dikkatli ve hayvanlar konusunda özel bir yeteneğe sahip olduğunu söyledi.

Olayın rutin bakım sırasında meydana geldiğini anlatan Grebner, 1,8 ton ağırlığındaki gergedanın böceklere karşı krem ​​sürmesi sırasında bekçinin saldırıya uğradığını, bu işlemin her gün yapılan sıradan bir uygulama olduğunu belirtti.

Hayvanat bahçesinde 4 gergedanın bulunduğunu ve bunların bakıma alışık hayvanlar olduğunu belirten Grebner, 30 yaşındaki gergedanın neden saldırdığının henüz bilinmediğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu