Ekonomi

Borsa İstanbul güne yatay başladı

Investing.com – BIST 100 endeksi güne %0,07 değişimle 8.480,29 puanda yatay başladı.

BIST 100 dünkü periyotlarda yatay hareket ederek günü yüzde 0,03 artışla 8.474,3 puandan kapattı. Endeks gün içerisinde 8.500 puan denemesini sürdürdü. BIST 100’de yer alan hisse senetlerinden 45’i değer kazanırken, 53’ü değer kaybetti. Endeksin günlük işlem hacmi 101,5 milyar TL ile son dönem ortalamasının üzerine çıkarken, bu işlem hacmi toplam hacmin %67,1’ini oluşturdu.

Borsa İstanbul’da yatay açılışın ardından ilk dönemlerde 8.500 puanlık bölgeye doğru hafif bir yükseliş ivmesi yaşandı. Bugün KOBİ, turizmVe kağıtolumlu açılış yapan bölümler arasında yer aldı. Sigorta, iletişimVe mineralYatay açılmanın ardından ilk periyotlarda bölüm kısmi bir düşüş kaydetti.

  • Finans dünyasında gerçek bir değişim için InvestingPro ile tanışın! Borsa bilgilerinden uygun fiyatlara, sağlık durumu analizlerinden profesyonel grafiklere kadar her şey başarıya giden yolda size rehberlik etmek için burada. Özel indirim kuponlarımızla seçtiğiniz planda %60’a varan avantajlardan yararlanabilirsiniz. 2 yıllık abonelik için INVTROZEL2 koduyla 31 Ocak’a kadar bu fırsattan yararlanın. Çünkü harika bir yatırım eksiksiz araçlarla başlar. KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

BIST 100’de güne hızlı başlayan hisse senetleri

BIST 100’de güne alıcıyla başlayan hisse senetleri arasında ilk sırada yer alırken; DOĞUB, EUREN, ECZANE, HECT’lerVe CANTEgerçekleşti. MIATK, AEFES, KONTROL, AKCNSVe CWENEgüne ekside başlayan hisseler arasında yer aldı.

Borsa İstanbulkarşısında yoğun bakım üniteleri, SUMASVe SNPAM’iHisseleri güne tavan fiyattan başladı. MARKA, YBTAŞVe YAYLAHisseleri güne en çok düşüşle başlayan hisseler oldu.

InvestingPro ile Kârlı Yatırımın Keyfini Çıkarın!

Yatırımlarınıza değer katmanın en akıllı yolu InvestingPro’dan geçiyor! Borsa verilerinden rayiç değerlere, sağlık koşullarından profesyonel grafiklere kadar her şey burada. Artık seçtiğiniz planda %60’a varan indirimden yararlanabilirsiniz. INVTROZEL1A koduyla 31 Ocak’a kadar yıllık abonelikte indirimlerden yararlanın. KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ.

haber-guclukonak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu