Haber

CHP lideri Özel anket sonuçlarını paylaştı: Üç büyükşehirde gerileme var

TBMM’deki makamında gazetecilerle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 2024’te yapılacak yerel seçimlere ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Özel, CHP’nin kontrolündeki 11 büyükşehir belediyesinden sadece üçünün önceki yıla göre geri gittiğine dikkat çekti. Seçildikleri gün Ankara ve İstanbul’da herhangi bir sorun yaşamadıklarını ifade etti.

ANKET ÇALIŞMASI YAPILACAK

Pazartesi gününden itibaren kontrollerindeki tüm il ve ilçelerde anket yapacaklarını belirten Özel, “Ankette iyileşme gösterenlerin ve geçmişten durumu iyi olanların adaylığını derhal açıklayacağız. Geçmişten kötü duruma düşenlerin yöntemini biz belirleyeceğiz.”

“SADECE ÜÇ BÜYÜKŞEHİRDE GERİ DÖNÜŞ VAR”

İstanbul, Ankara ve Aydın’ın belediye başkanları arasında herhangi bir sorun bulunmadığını, bu illerin büyükşehir belediye başkanlarının tüm anketlerde açık farkla ilk sırada yer aldığını kaydeden Özel, bunların dışında 8 büyükşehirde de anket yapılacağını bildirdi. bu üç şehir. Özel, 2019 seçimlerinden bu yana 11 büyükşehir belediyesinden sadece 3’ünde gerileme yaşandığını belirtti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel

ORGANİZASYON KONTROLÜNDE ÖN SEÇİM

Örgütün ön seçim ya da anket isteyebileceğini ya da aday ismi üzerinde tam anlaşmaya varılabileceğini belirten Özel, “Genelde yapacağımız şey örgütün kontrolünde ön seçimdir. Biz örgütümüze güveneceğiz. “

CHP’Lİ 11 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VAR

CHP ise 11 büyükşehir belediyesini kontrol ediyor. Bunlar; Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Eskisehir, Hatay, İstanbul, İzmir, Mersin, Muğla ve Tekirdağ.

niluferajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu