Haber

Corendon Alanyaspor teknik direktörlüğe Fatih Tekke’yi getirdi

Trendyol Süper Lig gruplarından Corendon Alanyaspor’un teknik direktörlüğüne Fatih Tekke atandı.

Turuncu-yeşilli kulüple 1,5 yıllık sözleşme imzalayan teknik direktör Fatih Tekke için Cengiz Aydoğan Tesisleri’nde tören düzenlendi.

Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, konuşmasında, Alanyaspor’da teknik direktörün ayrılmasının ardından transfer komitesinin çalışmalara başladığını söyledi.

Bu çalışmalar sonucunda Fatih Tekke ile anlaşmaya vardıklarını anlatan Çavuşoğlu, “Hocam Fatih’i anlatmaya gerek yok. Kendisi tanıdığımız biri. Geçmişte büyük keyifle izlediğimiz bir futbolcuydu. Umarım bundan sonra Alanyaspor’da teknik direktör olarak başarılı olur. Hem camiamıza hem de teknik direktörümüze hayırlı olsun.” .” söz konusu.

Tekke: “Plan ve organizasyon içinde olmak olmazsa olmaz”

Alanyaspor’un yeni teknik direktörü Fatih Tekke, kendisini bu göreve atayan kulüp başkanı Çavuşoğlu ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Alanya’da bulunma nedenini ise takımının geleceği ve mevcut durumla ilgili yapabilecekleri çok şey olmasına bağlayan Tekke, “Öncelikle tehlikeli dediğimiz şeyden uzaklaşmak istiyoruz. belli bir süre sonra oyunun gücüyle, oyuncunun gücünü arttıran bir oyunla, Alanyaspor camiasına ve taraftarına yakışır futbol oynayabilmektir.” “Tabii ki kolay görünmüyor ama şu ana kadar hiç kolay bir işimiz olmadı.” dedi.

Tekke, Galatasaray maçı öncesinde milli takım arasına kadar iki maçları olduğunu hatırlatarak, önceliklerinin bu iki maçta puan ve puan almak olduğunu belirtti.

Daha sonra oyun kimliği ve oyun yapımına geçeceklerini belirten Tekke, “Planlı ve organizasyonlu olmak şart. Benim futbola bakış açım bu. Alanyaspor zaten buna alıştı. Hatta çok değerli antrenörler bile diyebiliriz.” Burada eğitim aldım. Bize güvenmeleri lazım ama kısa sürede çok şey başarabiliriz.” “Bunun değişmesini beklemenin pek mantıklı olduğunu düşünmüyorum.” dedi.

“Elimde sihirli bir değnek olduğunu söyleyemem”

Amacının sahada oyuncu kimliğini ve oyun gücünü göstermek olduğunu anlatan Tekke, şöyle konuştu:

“Bu benim antrenörlük hedeflerimden biri. Burası da çok uygun. İyi oyuncularımız olduğunu düşünüyorum. Eksiklerimiz var mı? Evet var. Elimde sihirli bir değnek var diyemem. İnanmıyorum.” Futbolda böyle bir şey var. Oyuncularımın duygularını, şevklerini kısa sürede biraz daha yukarılara taşıyabiliyorum. Bunu taşımak istiyorum. Bunu yaparken de çok puan ve puanlar alacağımızı umuyorum.”

Milli takımla güzel vakit geçirmek istediklerini belirten Tekke, bundan sonra istedikleri, kararlı ve bekledikleri oyun anlayışıyla taraftarlarının karşısına çıkacaklarını sözlerine ekledi.

haber-baliseyh.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu