Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin liderleriyle görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Hamas Siyasi Büro Lideri İsmail Haniyeh ile yaptığı görüşmede Filistin halkının birlik ve beraberliğinin değerine dikkat çekerek, Filistin halkının ortasındaki bölünmüşlüğün Filistin’e hizmet ettiğini belirtti. Barış sürecini baltalamak isteyen aktörler.

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Bürosu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Filistin Devlet Başkanı Abbas ve Hamas Siyasi Büro Başkanı Haniyeh ile görüşmesine ilişkin açıklama yaptı.

Erdoğan’ın Abbas ve Heniyye’yi Ankara’da görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdiği açıklamada, Erdoğan’ın Filistin’in Türk halkının gönlünde müstesna bir yere sahip olduğunu ifade ettiği kaydedildi.

Görüşmede Erdoğan, İsrail güvenlik güçleri ve yerleşimcilerin saldırıları sonucu şehit olan Filistinlilere de Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

“Filistin halkının birlik ve beraberliğinin önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistinliler arasındaki ayrılığın barış sürecini baltalamak isteyen aktörlerin çıkarlarına hizmet ettiğini ifade etti.

Gazze’ye uygulanan ablukayı kabul etmediklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Kudüs ve Mescid-i Aksa’daki gelişmeleri yakından takip ettiğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu