Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, 6’lı Masa’nın taslağındaki maddeye tepki: Cumhurbaşkanı niye var?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Vilayet Liderleri Toplantısı kapsamında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı konuşmasında, 6’lı Masa partileri tarafından geçtiğimiz günlerde ilan edilen anayasa taslak metniyle ilgili de ilk kez yorumda bulundu.

“CUMHURBAŞKANI VETO EDEMEYECEKSE NİYE VAR?”

Metindeki “Cumhurbaşkanı’ndan veto yetkisi alınacak, yalnızca maddeyi geri gönderebilecek” şeklindeki maddeye tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhurbaşkanı veto edemeyecek diyorlar. Cumhurbaşkanı niçin var. Bunların hazırladıkları tezgah bu türlü. Dünyanın gelişmiş hiçbir ülkesinde bu türlü bir anlayış yok. ” dedi.

“BİRİLERİ BAŞBAKANLIK BEKLİYOR”

Muhalefet partilerinin yeniden başbakanlık sistemini getirmeyi hedeflediğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi birilerine başbakanlık vermeleri lazım lakin başkanlık siteminde bu yok. Birileri başbakanlık bekliyor. Çok partili sistemde bir yere başbakan koyabiliriz diyorlar, bizim bu türlü bir kaygımız yok. Bu ortaya konulan masa anlayışı Türkiye’nin geleceğine dair hiçbir hazırlığın olmadığını teyit etmiştir. Bay Kemal ayın üçünde biz de Şanlıurfa’dayız. Biz de açıklamamızı yapacağız. Sen de bizi izle” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu