Haber

‘Emret Komutan’ oyuncusu Ferdi Kurtul, TikTok hitinden ‘şüphelendi’

Sosyal medya platformu TikTok’ta 1.2 milyar lira dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 163 kişiden 10’u tutuklandı. 42 fenomenle ilgili 1.700 banka hesabı, tüm sanal para varlıkları, 32 daire, 1 villa, 9 arsa, 6 iş yeri, 38 lüks otomobil, 14 şirketin iştirak hissesi mahkeme kararıyla ele geçirildi.

Sabah gazetesinden Atakan Irmak’ın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada ‘Lise Defter’, ‘Komutanım Komutanım’, ‘Sakarya Fırat’ gibi dizilerde ve ‘Komutanım Şah Mat’ gibi filmlerde rol alan Ferdi Kurtuldu hakkında soruşturma başlatıldı. ‘Uzun Hikâye’ ve ‘Kolpaçino 3 Devre’ de zanlı olarak anıldı. verildiği ortaya çıktı.

Sosyal medya platformu TikTok’ta yapılan yayınları inceleyen İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yayınlarda yapılan konuşmalardan şüphelenerek Haziran ayında harekete geçti. Ekipler, bazı kullanıcıların TikTok’ta “Token” adlı sanal para birimini alabildiğini ve daha sonra bu token’ı bir seferliğine iade edebildiklerini ancak aldıkları token’ı sadece uzlaştıkları fenomene ve fenomene gönderdiklerini tespit etti. parayı önceden belirlenmiş hesaplara aktardı.

Para göndermek için kullanılan kredi kartlarının çalıntı ya da kopyalandığını belirleyen gruplar, yayıncı ve para gönderenlerin 4 binden fazla banka hesap hareketini inceledi. Yapılan araştırmalarda bu hesaplara 1.2 milyar liralık bir akış olduğu belirlendi.

1.5 MİLYON LİRA AKTARILDI

Yaklaşık 20 yıldır sinema ve tiyatro oyunculuğu yaptığını belirten Kurtuldu, aylık 20-30 bin civarında kazandığını, oturduğu evin ailesine bağlı olduğunu, kira ödemediğini, bir gelir kaynağı yoktur.

Dönem oyuncusunun devamında 3-4 ay önce yabancı bir numara arayıp kendisine link göndermiş, linke tıklayınca facebook sayfasına yönlendiriyor, kişi tekrar arayıp Telegram hesabı açıyordu. , ‘Mavi tikli hesabınıza ihtiyacım var’ dedi, ardından kişiyi her yerden engelledi ve kapattı. belirtilmiş.

Polisin araştırmasına göre Ferdi Kurtuldu’nun hesaplarına giren ve çıkan yaklaşık 1.5 milyon liralık TikTok parası olduğu belirtildi. Savcılık, oyuncuyu ifadesinin ardından serbest bıraktı.

HESABINA PARA YÜKLENMİŞTİR AMA HESABI YOKTUR

Adana Sıfır Bir dizisinde rol alan Furkan Selahattin Konuşan isimli kişinin TikTok kullanıcısı olmadığı ancak hesabında toplam 1 milyon 142 bin lira olduğu ve bu paranın bir kısmının bulunduğu belirlendi. 116 işlemle bazı kişilere aktarıldı.

İfadesi alınamayan zanlı hakkında yürütülen soruşturma sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu