Teknoloji

En Çevreci Projeler TEKNOFEST 2023 Finalinde Yarışıyor

Dünyanın En Büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’in ana paydaşlarından biri olan SANKO Holding tarafından düzenlenen “Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması”na başvuran 19 bin 52 takımdan 86’sı finalde yarışıyor.

SANKO Holding yönetiminde çevre temasıyla hazırlanan yarışmada finale kalan 86 grup (374 öğrenci), “Çevre ve Enerji” yarışmasının finalinde heyet önünde projelerini sunmanın heyecanını yaşıyor. TEKNOFEST 2023 kapsamında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen “Teknoloji Yarışması”.

Çevre ve Güç Teknolojileri Yarışması, toplumda güç verimliliği ve yenilenebilir enerji kaynakları kullanımı kültürü oluşturmak, verimlilik ve çevre konusunda farkındalık yaratarak yenilikçi ve teknolojik fikirler geliştirmeyi amaçlıyor.

SANKO Holding, tüm toplumda teknoloji ve bilim konusunda farkındalık yaratmayı ve büyümeyi artırmayı hedefleyen TEKNOFEST’in bu yıl dördüncüsü ana paydaşları arasında yer alarak geleceğin teknolojilerini üretecek gençleri desteklemeye devam ediyor. Türkiye’de bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağı.

Yarışmanın amacı;Sanayi işletmelerinin uyguladığı güç verimli ve çevreye duyarlı uygulama projelerini ve teknolojilerini ortaya çıkararak bilgi ve deneyim paylaşımını sağlamak, genel anlamda endüstriyel alanda güç verimliliğini artırmak.

SANKO HOLDİNG SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK SOHBETİ

SANKO Holding’in ev sahipliğinde iki gün sürecek “SANKO Holding Sürdürülebilirlik Söyleşileri”nde SANKO Holding Yönetim Kurulu Lideri Adil Sani Konukoğlu, SANKO yöneticileri ve alanlarında uzman konuşmacılar yarışmacılarla buluşacak.

SANKO Holding Sürdürülebilirlik Söyleşileri kapsamında SANKO Power CEO’su Hakan Yıldırım, “Yenilenebilir Enerji Penceresinden 2030’a Bakmak”, TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü Direktörü, İklim Elçisi Prof. Dr. Burcu Özsoy, “Çevre ve İklim Değişikliği”, Bağımsız Küratör Ayça Okay ile Tasarımcı ve Geri Dönüşüm Kütüphanesi Kurucusu Pınar Akkurt, “Sanat ve Çevre: Sanat, Sürdürülebilirlik, Geri Dönüşüm, Organik Malzemeler, Tasarım ve Mekansal Deneyim” konulu Poligon İnşaat Genel Müdürü Ahmet Sayın Sayın ve Poligon İnşaat GES Proje Yöneticisi Rıdvan Aslaner, proje ekibine bilgi verecek. rakipleri “Sanayide Yeşil Dönüşüm ve Sürdürülebilir Kalkınma” hakkında ve SANKOnline Genel Müdürü Emre Altay “Girişimcilik, Start Up ve Yatırım Ekosistemi” hakkında.

ÇEVRE VE GÜÇ TEKNOLOJİLERİNE İLGİ HER GÜN ARTIYOR

SANKO Holding tarafından düzenlenen Çevre ve Güç Teknolojileri Yarışması’na ilgi her yıl artarak devam ediyor.

2020 yılında Gaziantep’te düzenlenen TEKNOFEST Çevre ve Güç Teknolojileri yarışmasına 1.468 takım başvururken, İstanbul’da düzenlenen TEKNOFEST 2021’e 2.462 takım başvurdu. Trabzon ve Samsun’da düzenlenen TEKNOFEST 2022’de 8 bin 778 başvuru yapıldı.

Yurt içi ve yurt dışından ‘Üniversite ve Üstü’ ile ‘Lise Düzeyi’ kategorilerinde düzenlenen TEKNOFEST 2023 Çevre ve Güç Teknolojileri Yarışması 19 bin 52 takımVe 55 bin 625Yarışmacı başvururken 86 takım finalde mücadele etmeye hak kazandı.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST 2023, 1 Mayıs Pazartesi günü yapılacak ödül töreni ile sona erecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu