Haber

Filipinler’de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin anları kameralara yansıdı

Filipinler’de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin anları kameralara yansıdı. Deprem nedeniyle inşaat halindeki bir binanın bazı kısımları çökerken, hasar gören AVM’de ise büyük panik yaşandı.

Filipin Volkanoloji ve Sismoloji Enstitüsü’nden yapılan açıklamada, yerel saatle 16.14’te ülkenin güneyindeki Mindanao Adası açıklarında 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi. Merkez üssü Sarangani ilçesinin 34 kilometre güneybatısında olan depremin 72 kilometre derinlikte kaydedildiği bildirildi. Depremin, aralarında General Santos kenti, Güney Cotabato ve Davao del Sur eyaletlerinin de bulunduğu Mindanao Adası’nın yakın bölgelerinde kuvvetli bir şekilde hissedildiği belirtildi. Artçı sarsıntıların olabileceği belirtilirken tsunami uyarısı yapılmadı. Deprem anları birçok noktada kameralara yansıdı. İnşaat halindeki bir binadan kesilen parçalar düşerken, bir alışveriş merkezinde de büyük hasar meydana geldi. Can kaybı yaşanmadı.

Öte yandan Filipin Volkanoloji ve Sismoloji Enstitüsü depremin büyüklüğünü ilk olarak 7,2 olarak açıkladı.

Pasifik Ateş Çemberi’nde yer alan Filipinler, deprem, tsunami ve volkanik patlamalardan en çok etkilenen ülkelerden biri olarak biliniyor. – MANİLA

yenicagahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu