Ekonomi

Foxconn’un ilk çeyrek kârı arttı ancak tahminlerin altında kaldı

TAIPEI – Hon Hai Precision Industry Co. olarak da bilinen Foxconn, Apple (NASDAQ:AAPL) Inc. Ltd. olarak da bilinen ve Apple Inc. (NASDAQ:AAPL) için önemli bir tedarikçi olan Foxconn, ilk çeyrek karında %72’lik önemli bir artış olduğunu açıkladı. Şirket bu büyümeyi bilgisayar sunucularına yönelik güçlü talebe ve bir önceki yılın daha zayıf bir çeyreğiyle karşılaştırmaya bağladı.

Elektronik üreticisi yılın ilk üç ayındaki net kârının 22,01 milyar T$’a (679 milyon $) yükseldiğini bildirdi. Bu performans, bir önceki yılın aynı döneminde kaydedilen 12,8 milyar T$’a kıyasla önemli bir artışa işaret ediyor.

Kârdaki bu sıçramaya rağmen, rakam sektör analistlerinin beklediği 29,31 milyar T$’ın altında kaldı. Kazanç raporu, önde gelen teknoloji tedarikçilerinin bile piyasa beklentilerini karşılamada karşılaştıkları zorlukları yansıtıyor.

Dünyanın en büyük fason elektronik üreticisi olarak tanınan Foxconn, Apple gibi büyük markaların ürünleri de dahil olmak üzere teknoloji ürünlerinin küresel tedarik zincirinde önemli bir rol oynuyor. Şirketin mali sağlığı, kapsamlı üretim operasyonları ve ortaklıkları göz önüne alındığında, genellikle daha geniş teknoloji endüstrisinin bir göstergesi olarak görülüyor.

Raporlanan kazançlar, teknoloji endüstrisinin küresel salgının ardından tedarik zinciri kesintileri ve dalgalı talep modellerinden oluşan karmaşık bir manzarada gezindiği bir zamanda geldi. Foxconn’un sonuçları, elektronik bileşen ve ürünlere yönelik performans ve talep hakkında fikir vermesi açısından özellikle dikkate değerdir.

Tayvan doları-ABD doları döviz kuru rapor sırasında 32,4180 seviyesindeydi.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu