Haber

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, bira şişesi tükettiği için ‘zehirli erkeklik’ suçlamasıyla karşı karşıya

FransaCumhurbaşkanı Macron, bir birayı 17 saniyede tükettiği için “toksik erkeklik” suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı.

Cumhurbaşkanı’nın bira şişesini bitirdiği anı gösteren bir video sosyal medyada ve Fransız televizyon kanallarında yayınlandı. Video, Başkan Cumartesi günü Paris’teki Stade de France’da oynanan bir maçın ardından Toulouse soyunma odasında bir bira şişesi alırken çekildi.

Yeşil Parti Milletvekili Sandrine Rousseau, Twitter’da bunu “siyasi liderlikte zehirli erkeklik” olarak nitelendirdi. İktidar partisi milletvekili Jean-Rene Cazeneuve, Macron’un sadece oyuncuların sevincini paylaştığını ve geleneklerine katıldığını savundu.

Başkan Macron, bir spor Taraftar olarak bilinir ve sık sık Fransız spor gruplarının soyunma odalarını ziyaret eder. Daha önce Les Bleus’un Dünya Kupası finalini kaybetmesinin ardından grubun soyunma odasında duygusal bir konuşma yapmıştı.

Ancak Fransız halkının birçoğunun görüşüne göre Macron, bir siyasetçi olarak halkla bağını kaybetmiş durumda. Bu yılın Mart ve Nisan aylarında, emeklilik yaşında tanınmayan bir artış uyguladığı için popülaritesi tarihi düşük seviyelere indi. Cumartesi günü maçtan önce sahaya çıktığında seyirciler tarafından yuhalandı.

Fransa’da alkol tüketimi son 50 yılda düştü, ancak yine de her yıl yaklaşık 49.000 ölüme neden oluyor. Sağlık Bakanlığı’na göre, ağır alkol tüketimi hastaneye yatışların ana nedenlerinden biridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu