Haber

İBB AK Parti Üyesi Kaynar “Deprem nedeniyle yıkılan Avcılar’daki caminin yapılması AK Parti grubunun kırmızı çizgisidir”

İBB AK Parti Üyesi Kaynar “Deprem nedeniyle yıkılan Avcılar’daki caminin yapılması AK Parti grubunun kırmızı çizgisidir”

İSTANBUL – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisinde geçtiğimiz yıllarda Avcılar’da deprem nedeniyle yıkılan cami hakkında konuşan AK Parti üyesi Muhammet Kaynar “Bu caminin ihya edilmesiyle ilgili tekrar yapılmasıyla ilgili olarak dosyaya Cumhuriyet Partisi hayır dedi” şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Kasım ayı toplantısının altıncı oturumu Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul Başkanlığı’nda Saraçhane’deki Belediye Binası’nda yapıldı. Oturumda İBB’nin 2023 bütçesi konuşulmadan önce geçtiğimiz yıllarda deprem nedeniyle Avcılar’da yıkılan cami hakkında İBB AK Parti Üyesi Muhammet Kaynar konuştu. Kaynar, Caminin tekrar yapılmasıyla ilgili CHP gurubunun hayır oyu verdiğini söyledi. Kaynar, Caminin yapılması AK Parti kümesinin kırmızı çizgisi olduğunu da belirtti.

“Burada caminin yapılmasında AK Parti grubunun kırmızı çizgisidir”

İBB AK Parti üyesi Muhammet Kaynar, ” Avcılar ilçemizde sarsıntı sebebiyle yıkılan caminin yeriyle ilgiliydi. Bu caminin ihya edilmesiyle ilgili tekrar yapılmasıyla ilgili olarak evraka Cumhuriyet Partisi hayır dedi. Aslında bu türlü Büyükşehir Belediyesinin daha çözülmesinde sıkıntılar yaşadığı 52 tane taşınmazla ilgili evrakıyla ilgili mevzuyu hazine ile konuşuldu. Hazine ile bu taşınmazların takası ve trampası çözüldü. Bu soruna de hayır vermiş oldular. 2 tane mescide hayır deme kıymetine Büyükşehir Belediyesinin 58 tane sorununun çözülmesine de hayır oyu vermiş oldular. Caminin yapılması AK Parti kümesinin kırmızı çizgisidir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu