Haber

İSTANBUL-JANDARMADAN SAHTE PARA OPERASYONU

İSTANBUl Vilayet Jandarma Komutanlığı gruplarınca 2 başka adrese düzenlenen eş vakitli operasyonlarla; düzmece para basarak piyasaya sürme hazırlığında bulunan 2 kuşkulu yakalandı. Şüphelilerin Eyüpsultan ve Bağcılar’da bulunan adreslerinde yapılan aramalarda; 100’lük banknotlar halinde 22 bin 29 adet düzmece Amerikan Doları, 100’lük ve 200’lük banknotlar halinde 12 bin 500 adet düzmece Türk lirası, 1 adet tabanca ile çok sayıda materyal ele geçirildi. Kuşkulu A.K. ve N.A. isimli şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

İstanbul Vilayet Jandarma Komutanlığı Jandarma Cürüm Araştırma Timi (JASAT) grupları; birtakım şüphelilerin alışveriş yaptığı yerlerde uydurma para kullanarak esnafları dolandırdığı bilgisine ulaştı.

Yapılan teknik ve fiziki takip sonucunda, kimlik ve adres bilgileri tespit edilen şüphelilerin, daha evvelden haklarında uydurma para ve uydurma doküman düzenleme hatasından sabıkası bulunan şüphelilerle sık sık buluştuğu belirlendi.

EVE MATBAA GEREÇLERİ TAŞIDILAR

Söz konusu adresleri takibe alan JASAT grupları; belirlenen adreslere uydurma para basımında kullanılan matbaa gereçlerinin taşındığını gördü. Operasyon için düğmeye basan takımlar, Eyüpsultan ve Bağcılar’da 2 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonlarda; 100’lük banknotlar halinde 22 bin 290 adet geçersiz Amerikan Doları, 100’lük ve 200’lük banknotlar halinde 12 bin 500 adet düzmece Türk lirası, 1 adet tabanca ile çok sayıda gereç ele geçirildi.

Jandarma takımları tarafından suçüstü yakalanarak gözaltına alınan A.K. ve N.A. isimli şüpheliler, haklarında düzenlenen “Parada Sahtecilik” cürüm evrakıyla isimli makamlara sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu