Haber

İsveçli, midesinde uyuşturucu dolu kapsül patlayınca öldü

İran’da midesine sakladığı ilaç kapsülleriyle İsveç’e gitmeye çalışan bir yolcu, İstanbul Havalimanı’nda pasaportunu kaybedince uçağı kaçırdı. Arnavutköy’de bir otele yerleşen İran asıllı İsveç vatandaşı Rupen Harotonian’ın midesindeki kapsüllerin patlaması sonucu durumu kötüleşti. Otel görevlilerinden yardım isteyen Rupen Harotonyan kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

63 yaşındaki Rupen Harotonian, İran’dan bindiği uçakla İstanbul Havalimanı’na geldi. Rupen Harotonyan İsveç pasaportunu kaybettiğinde İsveç’e transfer için uçağa binemedi. Arnavutköy’de havalimanına yakın bir otele yerleşen Rupen Harotonian, kayıp pasaportunun yeniden çıkarılması için işlemleri başlattı. Ancak ertesi gün akşam saatlerinde Harotonian kaldığı otelde karın ağrısı şikayetiyle rahatsızlandı. Rupen Harotonyan otel çalışanlarından ambulansı aramalarını istedi. Otel çalışanlarının ihbarı üzerine sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen ekipler tarafından ilk müdahalesi yapılan Rupen Harotonian, Arnavutköy Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hastanede yapılan incelemenin ardından Rupen Harotonyan’ın midesinde yabancı cisimlere rastlandı. Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen Rupen Harotonian’ın midesindeki ilaç dolu kapsüllerin bir kısmı çıkarılırken, durumu ağırlaşınca Rupen Harotonian entübe edildi. Tüm müdahalelere rağmen İran asıllı İsveçli Rupen Harotonian hayatını kaybetti.

ÖLMEDEN ÖNCEKİ ANLAR KAMERADA

Rupen Harotonian’ın havalimanından ayrıldıktan sonra Arnavutköy’deki otele girdiği, durumu kötüleşince görevlilerden yardım istediği, kapıda kıvrandığı ve son olarak sağlık ekipleri eşliğinde ambulansa yürüdüğü görüntüler güvenlik kameralarına yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu