Haber

İYİ Parti Erdoğan’ın adaylığına itiraz etmeye hazırlanıyor

ANKARA (İĞFA)YETERLİ Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Parti Sözcüsü Kürşad Severe, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 14 Mayıs seçimlerinde adaylığına itiraz edeceklerini açıkladı.

“Sonuç elbette hepimizi bağlar” diyen Zorlu, “Bu sonuçla ilgili yarışa devam edeceğiz. Bu yarışın galibi biz olacağız. Bu seçimde meşruiyet sorunu yaratmamak için bu uygulamayı yapıyoruz. bu milletimizin kafasını karıştırabilir.”

İYİ Parti’de adaylık başvurularının 24 Mart’ta sona erdiğini belirten Zorlu, 3 bin 379 adaylık başvurusunun kabul edildiğini, başvuruların yüzde 32’sinin kadın vatandaşlar, yüzde 21’inin ise 30 yaşın altında olduğunu söyledi.

Toplantıda Zorlu’ya YETER Partisi İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun açıklamaları da soruldu.

Ağıralioğlu’nun Genel Başkan Meral Akşener’in bilgisi dışında konuşmadığını söyleyen Sözcü Zorlu, “Hedeflerinde şeffaf bir partiyiz. Altına imza attığımız metinlerin sonuna kadar arkasındayız. Bununla ilgili olarak 13. Aday Kılıçdaroğlu’dur. Biz UYGUN Partisi olarak her zaman bu seçimleri yapıyoruz.Millet İttifakı olarak kazanmak ve Sayın Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapmak gibi bir hedefimiz var. Bu hedefimizi gerçekleştirmek için halkımızdan özellikle parlamentoda bizi birinci parti yapmasını istiyoruz” dedi.

haberespiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu