Yaşam

Jeanine Cummins’in 36 dile çevrilen uluslararası çok satan romanı: American Soil

Oprah Kitap Kulübü seçkisinde ve New York Times çok satanlar listesinde yer alan roman, bir kartel saldırısında oğlu dışında tüm ailesini kaybeden Lydia’nın Meksika’dan Amerika’ya kurtuluş yolculuğu üzerinden kaygının ve umudun gücünü anlatıyor. hem kendisinin hem de oğlunun hayatını

Cummins’in ustaca bir anlatımla kaleme aldığı American Land, kayıplarıyla yola çıkmaya cesaret edenlerin hikayesi…

American Soil’de göçmenleri ve onların zorlu koşullarını, karşılaştıkları tehlikeleri ve kötülükleri narin ve duygusal bir öyküyle anlatan Jeanine Cummins, dünyanın dört bir yanından gelen göçmenlerin acı ve tehlike dolu yolculuklarına tanık olduğumuz dehşet dolu öykülerini anlatıyor. hayatları ve sevdikleri için neleri riske atıyorlar. bu ortaya çıkarıyor.

korkudan kaçmak

Lydia, idealist gazeteci kocası Sebastián ve sevgili oğlu Luca ile Acapulco’da sevgi dolu bir hayat yaşıyor. Ancak geniş aileleriyle kurdukları bu mutlu yuva bir anda alt üst olur.

Los Jardineros, Lydia’nın ailesinden on altı kişiyi öldürdü. Üstelik katliamın sorumlusu Lydia’nın arkadaşı Javier’dir.

Luca hariç tüm ailesini kaybeden Lydia, bir an önce yaşadığı dehşeti üzerinden atıp kendisini ve oğlunu kurtarmak zorundadır.

Bir katliam…

Sebastián’ın Los Jardineros ve lideri Javier ile ilgili haberinin ardından bu katliam, Lydia ve Luca’nın Acapulco’da canlarını ve ölülerini geride bırakıp kilometrelerce yol kat ettikleri bir yol macerasına dönüşür.

Gün boyu yolculuk…

Javier ve adamlarının onun peşinde olduğunu bilen Lydia, yol boyunca göçmen arkadaşlarıyla birlikte kendisinin ve oğlu Luca’nın hayatını kurtarmaktan endişe duymaktadır. Günler ve geceler süren uzun yolculuğun sonunda nihayet Amerika’ya ulaşabilecekler mi? Javier onların izini sürebilecek mi? Lydia, Javier’i ve olanları affedebilecek mi?

haberdidim.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu