Haber

Kanadalı iş adamı Londra’dan İstanbul’a yürüyor: Amacı aşırı karbon kullanımına dikkat çekmek

Kanadalı işadamı Craig Cohon Aşırı karbon kullanımına dikkat çekmekİngiltere’nin başkenti Londra’dan yürüyerek İstanbul’a ulaşmayı hedefliyor.

ünlü içmekYaklaşık 15 yıldır şirkette çalışan 59 yaşındaki Cohon, duraklardan biri olan Sırbistan’ın 4 bin kilometrelik yolculuğuna İngiltere’nin başkenti Londra’dan 3 Ocak’ta başladı. Yeni Sadşehre ulaştı.

Novi Sad’da yerel basına açıklamalarda bulunan Cohon, dünyada aşırı karbon kullanımına dikkat çekmek ve çevreye verilen zararlara ilişkin analizler üretmek istediğini söyledi.

Fransa, Belçika, Almanya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, AvusturyaSlovakya, Macaristan’ın ardından Sırbistan’a gelen Cohon, Bulgaristan ve Yunanistan’dan sonra Türkiye’ye ulaşmayı hedeflediğini belirtti.

5 Haziran’da İstanbul’a ulaşmayı hedefliyor.

Dünya Çevre Günü’5 Haziran’da İstanbul’a yaya olarak ulaşmayı hedefleyen Cohon, gezisi sırasında gittiği ülkelerde çevreyle ilgili yetkililerle görüştüğünü söyledi.

kohon, “Karbonu emecek yeni bir teknolojiye para yatırdım. En önemli şey bir şeyler denemek. Örneğin, Novi Sad’da inşa edilen herhangi bir yeni bina, karbondioksiti emen beton kullanabilir. Şehrin kuzeyindeki tüm tarımsal atıklar karbonu emmek için kullanılabilir.”terimini kullandı.

İşadamı Cohon, çevreye zarar veren unsurların azaltılmasına yönelik projelere de katkı sağlıyor. Avrupa BirliğiAB tarafından desteklendiğini vurguladı.

Londra-Paris yolculuğunun İngiliz Kanalı kısmını feribotla geçen Cohon’a, gittiği ülkelerde sunum yapabilmesi için teknik destek sağlayan bir araç ve bir kamyon eşlik ediyor.

Novi Sad Belediye Meclis Üyesi Mira Radenoviç, Cohon’un gezisini anlamlı bulduğunu ve gelecek nesillere güzel bir çevre bırakmaları gerektiğini söyledi.

Karbondioksit üretimini azaltmanın değerine işaret eden Radenoviç, “Küresel ölçekte birlikte çalışırsak, hayatımızı çevreye bir yük haline getirmeyiz ve doğa ile birlikte yaşayabiliriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu