Haber

Karabağlar Belediyesi sosyal destek kartını yüzde 100 artırdı

Karabağlar Belediyesi, “Sosyal Destek Kartı” sistemiyle her ay 3 bine yakın dar gelirli haneye düzenli olarak destek sağlıyor. Her ay sistematik olarak para yüklenen kartın limiti yüzde 100 artırılarak 500 liradan 1000 liraya çıkarıldı.

ANKA’nın haberine göre Karabağlar Belediyesi, 02.03.2015 tarihli meclis kararıyla İzmir’de Sosyal Destek Kartı’nı benimseyen ilk belediye oldu. Daha sonra uygulama İzmir’de ve Türkiye’nin farklı yerleşim yerlerinde devam etti. Karabağ’da yaşayan ve gerekli belgeleri getirerek başvuruda bulunan vatandaşlar hakkında detaylı inceleme yapılıyor. Bunun sonucunda belirlenen bireylerin Sosyal Destek Kartına her ay düzenli para yükleniyor. Vatandaşlar bu kartları diledikleri süpermarkette kullanabiliyor.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, dar gelirli vatandaşlara destek olmaya çalıştıklarını söyledi. Karabağlar Belediyesi’nin öncülerinden olduğu Sosyal Destek Kart’ın bugün Türkiye’nin birçok yerinde hayata geçirildiğini hatırlatan Önder Selvitopu, “Kart sayesinde vatandaşlarımız ihtiyaçlarının önemli bir kısmını marketlerden karşılayabiliyor. rahatsız edilmeden kendi tercihleri. Bu detay çok önemli” dedi.

(HABER MERKEZİ)

haber-findikli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu