Haber

Karabük’te spor tesisleri bir haftada 8 bin kişiyi ağırladı

Karabük Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü, son bir haftada 8 bin kişiyi tesislerinde ağırladıklarını bildirdi.

Yapılan açıklamada, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü yönetiminde bulunan tesislerde son bir hafta içeresinde çok sayıda maçta sportmen ve seyirciye konut sahipliği yaptığı söz edildi.

‘Sporcu Kenti Karabük’ sloganı ile kentin spor gereksinimlerini karşılayıp, yenilikçi, özgüven sahibi ve ahlaklı sportmenler yetiştirerek sporun her koluna katkı sağlamayı misyon edinen Karabük Gençlik Spor Vilayet Müdürlüğünün sporu ‘Yediden Yetmişe’ herkesin hayat şekli haline getirmek için çalışmaya devam ettiğinin aktarıldığı açıklamada, “En ağır sportmen ve seyirci yoğunluğunu Kapalı Spor Salonları, futbol alanları, Gençlik Merkezleri ve Yüzme Havuzunda gerçekleşirken, Karabük Gençlik ve Spor Müdürlüğü yönetiminde bulunan tesislerinde son bir haftada 67 karşılaşma, yetenek tarama spor faaliyetlerinde toplam 1340 atlet, 200 antrenör, 4 bin 350 seyirci ağırladı. Deneyap Atölyelerinde derslerin başlaması ile birlikte hareketli günler geçiren Gençlik Merkezlerimiz bine yakın gencimizi ağırlarken Kapalı Yüzme Havuzunda ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi çerçevesinde başlangıç ve performans kümelerinde ise 750 kişi yüzme havuzundan yararlandı” denildi.

Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven, Karabük’ün sportif faaliyetlerde yükselen bir grafiğinin olduğunu belirterek, “Spor turizmine değerli katkı sağlıyoruz. Kaliteli ve ulusal atletlerimizin arttığını düşünürsek, tabanda âlâ bir düzgünleşme kelam konusu” dedi. – KARABÜK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu