Haber

Karate 1 Seri A müsabakaları Konya’da başladı

İlk etabı Yunanistan’da düzenlenen Karate 1-Series A 2. etap müsabakaları birçok ülkeden bini aşkın sporcunun katılımıyla Konya’da başladı.

Karate 1-Serisi A ikinci etap karşılaşmaları Karatay Konya’da Spor Kongre Merkezi’nde başladı. 10-12 Mart tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek müsabakalara 75 ülkeden 1.073 sporcu katılacak. Türkiye Karate Milli Takımı müsabakalarda 62 erkek ve 68 kadın sporcu ile tatamide mücadele edecek.

“Katılım çok yüksekti, depremle ilgili hiçbir çekinceleri yoktu”

Müsabakalar hakkında bilgi veren Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz, “Konya 2023 Dünya Spor Başkenti olduğu için bu değerli organizasyonu Konya’da almak için Dünya Karate Federasyonu’na özellikle başvurmak istedik ve Konya’da şampiyonayı düzenliyoruz. Her ne kadar sporla yaraları bir nebze olsun sarmaya çalışsak da sporcularımızı ve hakemlerimizi ağırlayarak pozitif ayrımcılık yaparak deprem bölgesinden uzaklaştırmak amacı ile bu tür çalışmaları yaptık. Burada ve onlara bir misyon veriyoruz.Yaklaşık 75 ülkeden bini aşkın sporcumuz var.Ana hızla devam ediyor.Dünyadaki bütün ülkeler de hassasiyet gösterdi.Katılım hala çok yüksek.Yani çekinceleri yoktu. Depremle ilgili.Milli Takımımızda özellikle burada altyapıdan gelen sporcularımıza değer veriyoruz.Farklı kategorilerde yaklaşık 100 sporcumuza değer veriyoruz. Çünkü olimpiyat sürecinde sporculara aşağıdan değer veriyoruz. Ülkemizin uluslararası maçlarda mücadele etmesi mümkün olmadı. Olimpik sporcular, sporcularımızın kontenjan alabilmesi için yarışmak zorunda kaldı. Burada sporcularımızı hem ülkemizdeki regülasyonun avantajıyla hem de bu yarışın başlı başına daha fazla sporcu almanın prestijiyle değerlendirdik. İnşallah madalya ve altın madalya sayısında da birinci oluruz” dedi.

ibradiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu