Haber

KAYMEK’ten afet bilinçlendirme semineri

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. Paha Gençlik Merkezi’nde (KAYMEK) dolu dolu geçen hafta etkinlikleri kapsamında, “Temel Afet Farkındalığı ve İlk 72 Saat” semineri ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) ile deprem bilinci kazandılar ve tatbikatlarla öğrendiklerini pekiştirme fırsatı buldular. gençler de AFAD araçlarını ve içindeki malzemeleri tanıdı.

GENÇLER AFAD ARAÇLARINI TANIDI VE AFETLER HAKKINDA BİLGİ ALDI

Türkiye’nin yaşadığı ‘yüzyılın felaketi’ olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta yaşanan sarsıntıların ardından eğitim ve toplumu bilgilendirme noktasında çalışmalar yürüten KAYMEK’e bağlı Bedel Gençlik Merkezi, gerçekleştirdiği seminerde birbirinden değerli etkinliklere imza attı. AFAD’ın desteği Katılımın yoğun olduğu seminerde gençler ilk 72 saatte afetler ve yapılması gerekenler hakkında temel bilgileri öğrenirken, AFAD ile ilgili çeşitli araç, gereç ve malzemeleri de tanıma fırsatı buldular.

26 farklı istasyonda 6 farklı atölyede eğitimine devam eden KAYMEK Bedel Gençlik Merkezi, haftalık seminerleri, atölye çalışmaları, sanat etkinlikleri ve spor etkinlikleriyle gençlerin yanında yer alıyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren KAYMEK tarafından hayata geçirilen Kıymet Gençlik Projesi’nin ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu