Haber

Londra’da Filistin’e Destek Yürüyüşü Düzenlendi

İngiltere’nin başkenti Londra’da yüzbinlerce kişi, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını protesto ederek, “Ürdün Nehri’nden Akdeniz’e kadar Filistin özgür olacak” sloganları attı.

İsrail ile Hamas arasında 7 Ekim’de başlayan çatışmalar 15’inci gününde de devam ediyor. İsrail, Gazze Şeridi’nde hava operasyonlarını sürdürürken yerleşim yerlerini, camileri, hastaneleri ve kiliseleri vuruyor. İnsani krizin üst düzeyde yaşandığı Filistin için dünyanın dört bir yanında destek gösterileri yapılıyor. İngiltere’nin başkenti Londra’da bugün yüz binlerce kişinin katılımıyla Filistin’e takviye yürüyüşü düzenlendi. Downing Caddesi yakınlarında düzenlenen yürüyüşte İsrail’in saldırılarını protesto eden göstericiler, ellerinde Filistin bayraklarıyla “Filistin, Ürdün Nehri’nden Akdeniz’e kadar özgür kalacak” gibi sloganlar attı.

Ateşkes davetlerinin yapıldığı gösteriye ilişkin açıklama yapan Filistin Dayanışma Kampanyası Yöneticisi Ben Jamal, “Hepimiz aynı mesajı vermek için bir aradayız. Şiddetin sona ermesini istiyoruz ve bir an önce ateşkes ve Filistin halkının güvenli bir şekilde teslim edilmesi çağrısında bulunuyoruz. Gazze halkına gerekli insani yardım.”

Met Polisi yaptığı açıklamada binden fazla memurun gösteriye katıldığını duyururken, Komiser Yardımcısı Matt Twist ise Met’in tüm görüşleri kabul ettiğini belirterek, “Objektif olacağız ve korkmadan hareket edeceğiz” dedi. – LONDRA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu