Haber

Mescid-i Haram İmam-Hatibi, depremden etkilenenler için sürekli destek çağrısında bulundu

Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Reisi ve Kabe İmamı Abdurrahman es-Sudeysi, Kahramanmaraş ve Hatay’daki depremden etkilenenleri temeli korumaya davet etti.

Suudi Arabistan resmi kanalından yayınlanan Cuma hutbesinde Sudeysi, Türkiye ve Suriye’deki depremzedelerle dayanışmayı övdü, hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifa diledi.

Türkiye ve Suriye’de depremden etkilenenlere desteğin devam etmesi çağrısında bulunan Sudeysi, Kral Selman Yardım Merkezi aracılığıyla yapılan yardımlarla halkın desteğini de övdü.

Hutbede depremlerin ardından herkesin üzüntüsünü dile getiren Südeysi, sıkıntıların bir an önce son bulması için dua etti.

Sudeysi, Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallere değinerek, “İsrail işgal güçlerinin Mescid-i Aksa ve Filistin şehirlerindeki Müslümanların kutsal mekanlarına yönelik art arda düzenlediği saldırı girişimlerini kınıyoruz.” ifadeleri kullandı.

Mescid-i Haram İmam-Hatibi, Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırıları kınayarak, sistematik olduğunu belirterek, “Kur’an-ı Kerim’in kasıtlı istismarı, dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan bir buçuk milyardan fazla Müslüman için bir provokasyondur. . ” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu