Haber

Meteorolojiden yoğun kar ve fırtına uyarısı

Yarın Marmara ve Ege’de fırtına, İzmir, Manisa, Uşak, Afyonkarahisar, Kütahya, Denizli, Antalya, Isparta, Konya, Mersin ve Adana’da kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, rüzgar sabah saatlerinden sonra Marmara’nın batısı ve Ege’de kuzey yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (saatte 60-80 kilometre) şeklinde esecek ve dolu dolu geçecek. İstanbul Avrupa yakasında fırtına (saatte 80-100 kilometre).

Denizli çevresinde, özellikle İzmir’in iç ve yüksek kesimleri, Manisa’nın yüksek kesimleri ile öğle saatlerinden sonra sabah saatlerinden itibaren Uşak, Afyonkarahisar, Kütahya ve yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı görülecek.

Yarın öğle saatlerinden itibaren Antalya ve Isparta’nın yükseklikleri ve akşam saatlerinde gerçek Konya’da kuvvetli olacak, yoğun kar yağışı Antalya’nın doğusu, Isparta’nın doğusu ve Konya’nın güney ve batı ilçelerinin yüksek kesimlerinde etkili olacak.

Mersin ve Adana’nın yüksek kesimlerinde kuvvetli olması beklenen kar yağışı, Pazartesi günü Adana’nın yüksek kesimlerinde etkisini artırarak yer yer yoğun olarak etkisini gösterecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu