Haber

“Oyun Yazma Programı”nda değerlendirme tamamlandı

Nilüfer Şehir Tiyatrosu’nun Mitos Dimension Yayıncılık işbirliğiyle düzenlediği “Oyun Yazarlığı Programı”na yapılan başvurular sonucunda en iyi 4 oyun taslağı ödüllendirildi.

Nilüfer Şehir Tiyatrosu’nun Mitos Dimension Yayınları işbirliğiyle düzenlediği “Oyun Yazarlığı Programı” bu yıl da büyük ilgi gördü. Programa Türkiye’nin dört bir yanından toplam 61 oyun taslağı ile başvuru yapıldı. Banu Çakmak Duman, NKT Genel Sanat Yönetmeni Murat Daltaban, Seçkin Selvi, Doç. Süreyya Karacabey ve Doç. Dr. Senem Cevher’den oluşan Seçici Kurul belgeleri dikkatle inceledi. Gelen başvurular, metnin gelişim kalitesi, bahsin orijinalliği ve yaratıcı kurgusu göz önüne alındığında seçici kurul, bu başvuruların ortasından dört belgeyi program seçimine almayı uygun buldu. 61 başvuru arasından Asya Yiğit, Ayşegül Bahtiyaroğlu Tekin, Müge Oskay Sümer ve Nagihan Gürkan Arslanoğlu’nun eserleri ödüle layık görüldü.

Çalışmaları ödüllerle takdir edilen yazarlar, yazım süreci için alacakları ek ödemenin yanı sıra Doç. Dr. Süreyya Karacabey ile yaklaşık 6 ay sürecek oyun yazarlığı atölyesine de katılacak. Atölye sürecinden sonra son halini alacak oyunlar, Mitos Dimension Yayınları tarafından hazırlanacak bir kitapta toplanacak.
Basılacak kitaptaki oyunlardan birinin de dönem içerisinde Nilüfer Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenmesi planlanıyor.

Oyun Yazarlığı Programı’nda ilk 4’e girenlerin programa katılımı ve ödül süreci Dünya Tiyatro Günü’nde düzenlenecek etkinlikle tamamlanacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu