Haber

Polis Ekipleri Balıkesir’de Uyuşturucu Denetimi Gerçekleştirdi

Balıkesir’de polis ekipleri, hapis cezasına çarptırılan 6 kişiyi yakalayarak il genelinde uyuşturucu kontrolü yaptı.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yaptıkları kontrol operasyonlarında 1.485 kişiyi sorguya aldı. Sorgulama çalışmaları sırasında arama kaydı bulunan 10 kişi yakalandı.

Yunus Timleri tarafından yapılan sorgulamalarda bir kişiden 0,87 gram eroin ve modüller halinde uyarıcı ele geçirilirken, alkollü veya uyuşturucu madde etkisi altında araç kullanmaktan aranan bir kişi de yakalandı.

Kamu Düzeni Şube Müdürlüğü ve sivil grupların yaptığı kontrol ve sorgulamalarda; Bir eşyayı satın alma veya kabul etme suçundan aranan kişi, bir kişiyi hürriyetinden yoksun kılma hatası nedeniyle 5 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılan kişi, 5 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan kişi Uyuşturucu kullanma ve ticareti suçundan hapis cezasına çarptırılan kişiye, hırsızlık suçundan 3 yıl hapis cezasına çarptırılan kişiye 9 ay hapis cezasına çarptırılan kişiye, hata nedeniyle 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan kişiye 6136 sayılı Kanuna muhalefet suçundan 6136 sayılı Kanuna muhalefet hatası nedeniyle 10 ay hapis cezasına çarptırılan kişiye, 2684 sayılı Kanuna muhalefet hatası nedeniyle 5 gün hapis cezasına çarptırılan kişiye, ısrarlı takip ve hırsızlık suçlarından sorgulanmak istenen 2 kişi yakalanırken, bir kişiden Galara 300 Mg isimli 28 Sentetik İlaç Hapı, bir kişiden ise Afgan Sakızı olarak tanımlanan 10 gram Narkotik Unsuru ele geçirildi. Ayrıca gruplar, 3 kişiden kesitler halinde 10 gram Afgan sakızı, 0,87 gram Eroin ve 28 adet Sentetik ilaç hapı ele geçirerek, şahıslar hakkında yasal işlem başlattı. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu