Haber

Sarp Sınır Kapısı’nda ikinci tur oylama başladı

– İkinci ilaç için oylama işlemleri Sarp Sınır Kapısı’nda başladı

ARTVİN – Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu kapsamında Sarp Sınır Kapısı’nda yabancı seçmenler için oy kullanma işlemi başladı.

Yabancı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar, Türkiye’nin Gürcistan sınırındaki Kafkasya’ya açılan Sarp Sınır Kapısı’nda oy kullanmaya başladı.

20 Mayıs itibarıyla havalimanları ve gümrük kapılarında başlayan oy verme işlemi, 28 Mayıs Pazar günü 24 saat esasına göre saat 17.00’de sona erecek.

Ailesiyle birlikte Özbekistan’dan Türkiye’ye gelen Kenan Arslan, Gürcistan gezisine giderken kullanmak istediğini belirterek, “İlk oyu atmak istedim ama fırsat olmadı. Hayırlı olsun” dedi. ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun. Vatandaşlık görevlerimizi en iyi şekilde yerine getirmek istiyoruz. Görevimiz görevimizdir.” 5 yılda bir ya da hangi seçimde yerine getirilmesi gerekiyorsa yerine getirmekten mutluluk duyuyoruz” diyen Ali Çatalkaya, “Bayram vesilesiyle Türkiye’ye geldim. Bu yüzden oy kullanmak istedim. İlk cinsiyet oylamamızı İstanbul Havalimanı’nda yaptık. İkinci cinsiyet oyumuz Sarp oldu. Sınır Kapısında kullanıyoruz. Ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu