Haber

Sivasspor’un yeni başkanı Mecnun Otyakmaz oldu

Sivasspor Kulübü’nün olağan genel kurul toplantısında tek aday olarak seçilen Mecnun Otyakmaz, yeniden liderliğe seçildi.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Sivas Milletvekilleri Rukiye Toy ve Hakan Aksu, CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Belediye Başkanı Hilmi Alım, Gençlik ve Sporİl Müdürü Erdoğan Tunç, İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay, Teknik Müdür Dilek Çalimbay ve delegelerin katılımıyla Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen olağan genel kurul toplantısında yönetim ve denetim raporları, Kurul okundu ve bilanço açıklandı.

Vali Şimşek, burada yaptığı konuşmada Sivasspor’un her zaman yanında olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Hilmi Alım, bugüne kadar yönetimde görev alan yöneticilere teşekkür ederek yeni yönetime başarılar diledi.

Milletvekilleri Toy, Aksu ve Karasu da yeni seçilen yönetim kuruluna başarılar dileyerek, Sivasspor’un her zaman yanında olduklarını belirttiler.

Otyakmaz ise Sivasspor’un örnek bir kulüp olduğunu belirterek, “Sivasspor’un delegeleri ve yönetim kurulu, ligimizin örnek camiasıdır. Kulübümüz, UEFA kulüp lisansı sürdürülebilirlik unsurlarını uyumlaştıran ve mali tablolarını yayınlayan bir kulüptür. Sivasspor da ekonomik krizden etkilenmiş, gelirlerin Türk Lirası olması, harcamaların büyük bölümünün döviz cinsinden olması ve bunun da etkisiyle maliyetler öngörülemez bir şekilde artmıştır. Döviz kurundaki büyük artış ifadesini kullandı.

Verimli çalışacağız

Yeni dönemde etkili bir çalışma yürüteceklerini vurgulayan Otyakmaz, “3 yıllık yönetim sürecimizde taraftarlarımıza faaliyetlerimizi tam olarak anlatamadığımız ve etkin bir bağ kuramadığımız yönündeki eleştirilere katılıyorum. Çünkü spekülasyonlar ve Söylentiler bu boşluğu doldurdu. Yeni dönemde aktif ve profesyonel bir irtibat çalışması yürüteceğimizin bilinmesini isterim.” dedi.

2004 yılından bu yana Sivasspor’un başkanlığını yürüttüğünü kaydeden Otyakmaz, şöyle devam etti:

“Bu dönemde güzel kötü günlerimiz oldu. Nice sevinçler, acılar, zaferler, mağlubiyetler yaşadık. Bu olayları birlikte yaşadığım, birlikte yürüdüğüm arkadaşlarıma emekleri için çok teşekkür ediyorum. Bunlar bu gemiden ayrılmayan arkadaşlardır. Bana ve kulübümüze kurulan bir kumpas sonucu tutuklandığımda bu gemiyi bırakıp bayrağı dalgalandırmadım, onları yüzüstü bırakmadılar, kadromuz küme düştüğünde onur ve şerefle görevlerini yerine getirdiler. .Ben onlardan razıyım Allah onlardan razı olsun.Artık hazmedemedikleri bir takım olaylar sonucu maalesef çok yoruldular ve yeni yönetimde yer almayacaklar kendilerine teşekkür ediyorum. 20 yıldır bana gösterdikleri yol arkadaşlığı için çok üzgünüm. Yeni yönetimin ve taraftarımızın desteği ile çok büyük işler başaracağımızdan hiç şüphem yok.”

Önlerinde zorlu bir süreç olduğunu belirten Otyakmaz, sözlerini şöyle tamamladı:

“Yeni yönetimimizin ekonomik sorunları çözmesi, teknik direktör sorununu çözmesi ve transfere geçmesi gerekiyor. Bunları sağlayacak bir altyapıya ihtiyacımız var. Bunun için çok çalışacağız. Destekle aşamayacağımız engel yok. Sivasspor’un 19. başkanı olarak benden önce 18 başkan, “Galibiyetlerle ve büyümeyle dolu bir gelecek. Her Sivassporlunun Sivasspor’a hizmet etme arzusu vardır. Ben ve yönetici arkadaşlarım bu fırsata sahip olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Zor bir dönemde göreve gelmemize rağmen Sivasspor’a hizmet ederek geçirdiğimiz bir günden bile pişmanlık duymadığımızın altını çizebilirim. Görev süremizi tamamlayıp bizden sonra bayrağı devralacak arkadaşlarımıza bizimle aynı heyecanı hissedecekleri projeler bırakmak istiyoruz. Sivasspor futbol takımının asıl hedefi katıldığı her turnuvayı şampiyon olarak tamamlamak ve eksik olan Süper Lig kupasını Sivas’a kazandırmaktır.”

Yeni yönetim atandı

Genel kurulda gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından tek liste ile yapılan seçimde yeni yönetim kurulu ile Mecnun Otyakmaz 3 yıllığına yeniden başkan seçildi.

Mecnun Otyakmaz başkanlığındaki yönetim kurulunun asıl üyeleri Gökhan Karagöl, Bahattin Eken, Mehmet Akif Bağce, Yusuf Bozatlı, İbrahim Emre Mermer, Nurettin Yıldırım, Faruk Taşseten, Burak Özçoban, Erhan Ekici, Deniz Kızılırmak, Kürşad Ceylan, Ömer Yaman, Arif Kaleli ve İsmail Yıldız oldu.

Sivasspor Kulüp Lideri Mecnun Otyakmaz, kongrenin ardından eski yöneticilere teşekkür belgesi ve plaket takdim etti.

habertufanbeyli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu