Haber

Sızdırılan görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu görüşüyor

CHP il, ilçe ve büyükşehir belediye başkanları ile bu hafta sonu partide bir araya gelecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Küme Lideri Özgür Özel ve CHP Küme Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın’ın katıldığı internet üzerinden yapılan toplantının sızdırılmasının ardından toplantıya katılacakları ileri sürüldü.

Cumhuriyet’in haberine göre bugün saat 13.00’te genel merkezde başlayacak toplantıda İmamoğlu da hazır bulunacak. Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlarını ‘ittifak bağlantılarına dikkat edilmesi’ konusunda uyaracağı belirtiliyor.

Ayrıca parti kulislerinde, belediye başkanları toplantısında İmamoğlu’nun 29 Mayıs’ta başlattığı ‘değişim’ çağrısına devam edeceği ve ‘duraklama ve geri adım olmayacağı’ konuşuluyor.

İmamoğlu’nun seçimlerden sonra gelinen noktayla ilgili bir sunum yapacağı da belirtildi.

TANJU ÖZCAN ZORLUK

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tedbir amaçlı ihraç edilmek üzere disipline sevk edildiği için toplantıya katılmadı. Ancak katılmak istememesi halinde gerginlik yaşanabileceğine dikkat çekiliyor.

PM ‘ZOR’ GEÇECEK

CHP’nin gözlerinin çevrildiği bir diğer görüşme olan Başbakan’ın da ‘sert geçeceği’ belirtildi. Yarın yapılacak zoom toplantısına katılan Muharrem Erkek, Bülent Tezcan, Onursal Adıgüzel, Tekin Bingöl gibi isimlerin konuşup konuşmayacağı merak ediliyor. (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu