Haber

Yaşar Koçak kimdir? Kaç yaşında, nereli? Hayatı ve biyografisi!

Yaşar Koçak DSÖ? Sorusu son zamanlarda gündemde olan ve internette sıkça aratılan soruların tam ortasında yer alıyor. Bu haberde hakkında birçok detay merak edilen Yaşar Koçak kimdir? Peki Yaşar Koçak kaç yaşında, ne iş yapıyor? Sorularınızı yanıtladık. Peki Yaşar Koçak kimdir? Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Mücadele Lideri Yaşar Koçak Kimdir? Yaşar Koçak hayatı ve biyografisi!

YAŞAR KOÇAK KİMDİR?

Yaşar Koçak, Adana İl Milli Eğitim Müdürüdür. 20 Mart 1966 yılında Çorum’un Mecitözü ilçesinde dünyaya gelen Yaşar KOÇAK, ilk ve orta öğrenimini Çorum’da tamamladı. 1999 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı’ndan mezun oldu. 2001 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetimi Anabilim Dalı’nda “Öğretmen Motivasyonu” konulu teziyle yüksek lisans eğitimini tamamladı. İlköğretim Okullarında (Keçiören İlçesi Örneği)”. Halen Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Yönetimi Kontrol Anabilim Dalı’nda “Eğitim Yöneticilerinin Erteleme Eğiliminin Nedenleri ve Erteleme Davranışını Etkileyen Faktörlerin Analizi” başlıklı teziyle doktora eğitimine devam etmektedir.

1986 yılında Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde öğretmen olarak meslek hayatına başlayan KOÇAK, Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarında öğretmen, müdür yardımcısı, okul müdürü, şube müdürü, daire başkanı ve genel müdür olarak görev yaptı. bu yıldan beri

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan birçok hizmet içi eğitim faaliyetlerinde yönetici ve eğitmen olarak görev yapan KOÇAK, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ulusal ve uluslararası projelerde koordinatör olarak görev almıştır. Çeşitli gazete ve dergilerde eğitim üzerine yazıları bulunmaktadır. Ekim 2021 tarihinden itibaren Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğünde İl Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu