Ekonomi

Coinbase yöneticisi, XRP’nin borsada yeniden listelenmesine açıklık getiriyor

Investing.com – Coinbase ( MADENİ PARA)’in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, SEC davasında XRP’nin menkul kıymet olmadığı ilan edilse bile kripto para biriminin borsanın iç kontrol gerekliliklerine göre değerlendirileceğini hatırlattı.

Coinbase, geçtiğimiz günlerde uluslararası platforma açılma planı çerçevesinde. vadeli kripto borsası ilan edildi. Bu gelişmenin ardından Coinbase’in XRP alım satımına aracılık etmesi davası yeniden gündeme geldi. Paul Grewal, XRP’nin tekrar platformda işlem yapabilmesi için bazı şartların olduğunu belirtti.

Coinbase’in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal’a, XRP’nin ikinci piyasa süreçlerinin menkul kıymet olarak sayılmayacağı kararının ardından XRP’nin Coinbase’deki listelenme durumu soruldu.

Grewal, her şeyden önce SEC’in Ripple’a dava açtıktan sonra XRP alım satımına son vermek zorunda kaldıklarını hatırlattı ve ardından dava sürecinin sonuçlanmasını bekleyeceklerini söyledi. Ancak Coinbase listelenmesi için olumlu bir kararın yeterli olmayacağını söyleyen Paul Grewal, varlık ticaretinin güvenilir olup olmayacağı konusunu çeşitli kriterlere göre değerlendirdikten sonra karar vereceklerini söyledi.

XRP topluluğu Coinbase üzerinde baskı kurmaya devam ediyor

ABD’de Coinbase dalgalanma ile birlikte en çok düzenleyici baskıyı hisseden kripto şirketlerinden biri. Öyle ki en son SEC, herhangi bir yasal işlem başlatmadan altcoinleri menkul kıymet olarak listelediği gerekçesiyle Coinbase’e bir ihbar göndermişti. Öte yandan, halka arz sonrasında üst düzey yöneticilerin içeriden öğrenenlerin ticareti yaptıkları iddiasıyla şirket aleyhine dava açıldı.

Bununla birlikte Coinbase, SEC’e bir karşı saldırı düzenledi ve geçen yıl düzenleyiciye sunduğu kripto bölümü için açık kurallar talebine yanıt verdi. davaaçıldı.

XRP topluluğu ise Coinbase’in SEC ile yaşadığı sorunlardan yola çıkarak platformun XRP’yi yeniden listelemesinin anlamlı bir tepki olacağını savunuyor. Ancak ABD borsası, uyum kurallarına uyacağını her fırsatta açıklayarak bu listelemeyi ertelemeye devam ediyor.

Author: Günay Caymaz

ayvacikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu