Teknoloji

Elon Musk, Twitter’da 1.5 Milyar Hesabı Silecek!

Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı ve o zamandan beri radikal kararlar aldı. Elon Musk platformla ilgili yeni kararını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre yıllardır tweet atılmamış, bir giriş bile yapılmamış. 1,5 milyar hesap , yakında silinecek. Söz konusu hesaplara ilişkin tüm veriler veri tabanından elde edilmektedir. silinecek.

Elon Musk, kararının detaylarından bahsetmedi. Yani, bir hesabın silinmesi için ne kadar süreyle etkin olmaması gerektiğidir. Bilinmeyen . Ancak buradan çıkarabileceğimiz çok değerli bir sonuç var. Yaklaşık 1,5 milyar hesap Alınan karar ile kullanıcı adları geçersiz olacaktır.Böylece diğer kullanıcılar daha önce kullandıkları kullanıcı adlarını alabilecekler.

Elon Musk’ın bahisle ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:

Yakında 1,5 milyar hesabın ad alanını temizleyeceğiz. Yıllardır tweet atılmayan veya giriş yapılmayan hesaplar platformdan silinecektir.

Yeni karar ne zaman yürürlüğe girecek? Bilinmeyen . Sıradan hesapların silinmesi için aranan şartlar da bilinmediği için hesabını korumak isteyen gerçek kullanıcıların hesaptan nasıl kurtulacağı belli değil. Öte yandan bu uygulama Twitter’da önemli bir ‘pazar’ oluşmasını da engelleyecek:

Kullanıcı adları ele geçirildi ve satıldı:

Özellikle anlamlı ve kısa formattaki kullanıcı adları çeşitli kişiler tarafından önceden ele geçirilmiş ve bu kullanıcı adını kullanmak isteyenler olmuştur. parayla satılabilir . Yeni kararla birlikte bu düzen de bir nebze bozulacak. Alışılagelmiş geçersiz kullanıcı adlarının tekrar satılacağı bir durum olup olmayacağı şu an için net değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu