Haber

Eşi Sevim’i öldüren ve kayıp başvurusunda bulunan sanık, savunması için süre istedi.

MUĞLA’nın Fethiye ilçesinde kayıp şikâyetinde bulunduğu eşi Sevim Çet’i (35) öldürüp ormana gömdüğünü itiraf eden tutuklu sanık Özgür Çet (44), duruşmada süre talebinde bulundu. Sevim Çet’in annesi Emine Kaçar ve babası Mehmet Kaçar, sanığa en ağır cezanın verilmesini talep ederek, “Ömür boyu hapis cezası almalı. Öldürdü, sakladı, cesedini parçaladı. Bize yalan söyledi.” 2 ay boyunca kızımızı arattı bize.” “Onu öldürmek yerine boşanmalıydı” dedi.

Fethiye’de bir kargo şirketinde kurye olarak çalışan Özgür Çet, geçen yıl 22 Ağustos’ta polis merkezine giderek kayıp ihbarında bulunarak, kızından öğrendiği kadarıyla eşi Sevim Çet’in kırmızı araca bindiğini anlattı. işyerindeyken evlerinin önünde durup telefonunu evde bıraktı. . Kayıp başvurusuna ilişkin çalışmalardan bir sonuç alınamazken, 23 Ekim’de Fethiye’nin Bozyer Mahallesi Çırpı’da ormanlık alanda cansız bedeni gören vatandaşlar, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine olay yerine jandarma ekipleri sevk edildi. Yapılan incelemede çürüyen cesedin bir kadına ait olduğu belirlendi. Kimliği belirlenemeyen ve üzerinde kimlik belgesi bulunmayan cesedin kimliğinin belirlenmesi için soruşturma başlatıldı. Jandarma ve savcının olay yerindeki incelemesinin ardından cenaze, otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

KİMLİKLERİ DNA TESTİNDE BELİRTİLDİ

Muğla Adli Tıp Kurumu’nda yapılan incelemede cesedin bıçaklanarak öldürülen bir kadına ait olduğu belirlendi. Kayıp başvurusunda bulunan Özgür Çet ve iki çocuğundan alınan kan ve doku örnekleriyle yapılan DNA testi sonucunda cesedin Sevim Çet’e ait olduğu belirlendi. Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği, geriye dönük iletişim kayıtları (HTS) ve Plaka Tanıma Sistemi (PTS) çalışmaları sonucunda Özgür Çet’in, eşinin cesedinin bulunduğu Çırpı mevkiinde olduğunu belirledi. bulunduğunu ve bir gün sonra kayıp ihbarında bulunduğunu söyledi. Bunun üzerine polis evine baskın düzenleyerek Özgür Çet’i gözaltına aldı.

Özgür Çet, polisteki 9 saatlik sorgusunda hatasını itiraf etti. İfadesinde, “Eşim bizimle ilgilenmiyordu. ‘TikTok’ adlı uygulama üzerinden sürekli video çekiyordu. Lüks yaşamayı seviyordu. Bu yüzden kavga ettik. Bana doğru yürüdü. Bıçakla kendimi korumaya çalıştım. Sol göğsünden bıçakladım. Cesedi brandaya sararak evimizin balkonunun altına bıraktım. Gece “Ortalık sakinleştikten sonra cesedi Çırpı’daki ormana götürdüm. Bulunduğu yeri bırakıp orayı terk etti” diyen Çet, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Soruşturmanın ardından Özgür Çet hakkında, eşini kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle Fethiye 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Davanın ilk duruşması bugün görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık Özgür Çet, annesi Emine Kaçar ve öldürülen Sevim Çet’in babası Mehmet Kaçar katıldı.

SAVUNMADI, SÜRE İSTEDİ

Duruşmada Av. Muğla Barosu adına. Hayal Özenç, Avukat Okşan Palabıyıkoğlu ve Avukat Ayşegül Yürekli, Fethiye Kadın Başvuru ve Dayanışma Derneği adına davaya müdahil olarak katılma talebinde bulundu. Mahkeme, suçtan zarar görmedikleri gerekçesiyle bu talebi reddetti. İlk kez hakim karşısına çıkan sanık Özgür Çet, duruşmada savunma yapmayacağını belirterek savunması için süre istedi.

‘YÜZLERİMİZİ BEĞENDİ’

Duruşmada konuşan öldürülen Sevim Çet’in annesi Emine Kaçar, sanık Özgür Çet’ten şikayetçi olduklarını ve en ağır cezanın verilmesini istediklerini belirterek, “Ömür boyu hapis cezasıyla cezalandırılsın. Kızım yaptı” dedi. ölümü hak etmiyor. Onu öldürdü, sakladı ve cesedini çürüttü. Bu bizim yüzümüze düştü.” “Açıkça yalan söyledi. 2 ay boyunca kızımızı arattı. Kızımı öldürerek kızımın suçu ve günahı neydi? Cenazesini neden sakladı? Öldürmek yerine boşaması gerekirdi” dedi. Sevim Çet’in babası Mehmet Kaçar da eşinin bu ifadesine katıldığını söyledi.

Mahkeme, tutuklu sanık Özgür Çet’e savunması için süre verilmesine ve tanıklara duruşmaya katılmaları için müzekkere yazılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

‘Katil ortalıkta dolaşıyor olurdu’

Avukat Hayal Özenç, duruşmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, “Sevim Çet, 22 Ağustos 2022’de Özgür Çet tarafından öldürüldü. Cinayetin ardından sanık, eşini polise ihbar ederek kayıp ilanı verdi. Başka bir erkekle kaçtığı izlenimi, soruşturma açılmasına neden oldu. Soruşturmada, “Yargı makamlarını oyaladı ve çocuklarının psikolojisini bozacak şekilde kendi yalanlarını empoze etti. Ceset ormanlık alanda bulunmasaydı. Katil aramızda dolaşıyor olurdu” dedi.

‘AİLENİZİN YANINDA OLACAĞIZ’

Avukat Okşan Palabıyıkoğlu da gazetecilere şunları söyledi: “Fethiye Kadınları Danışma ve Dayanışma Derneği olarak Sevim Çet’i öldüren Özgür Çet’in yargılandığı duruşmaya katılmak için talepte bulunduk. Dernek olarak katılma talebimiz, katılmadığımız için reddedildi. suçtan zarara uğramıştır. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Ceza Muhakemesi Kanunumuz ve uluslararası sözleşmeler uyarınca.” Tüzel kişiler de suçtan zarar görmektedir. Katılım talebimiz reddedilse de hukuka aykırı olarak ailenin avukatı olarak yeniden duruşma salonundaydık. Fethiye Kadın Başvuru ve Dayanışma Derneği üyeleri de aramızda. Dava sonuna kadar Sevim Çet’in ailesinin yanında olacağız. Kadın Cinayetleri bitti. Bulunana kadar adliyelerden ayrılmayacağız” dedi.

akcakenthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu