Haber

Hastaya Şiddet Skandalında Yeni Gelişme: 2 Sağlık Çalışanı Meslekten 3 Yıl Süreyle Men Edildi

Geçtiğimiz günlerde Tokat’ta faaliyet gösteren bir özel hastanede, şuuru yerinde olmayan felçli bir hastaya iki hemşire tarafından şiddet uygulandığı ortaya çıkmıştı. Bunun sonucunda başlatılan soruşturma kapsamında konuşan Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, 2 sıhhat çalışanın 3 yıl mühletle meslekten men edildiğini açıkladı. 

‘Tekrar bir yoğun bakımda çalışması söz konusu değildir’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tokat Medical Park Hastanesi’nde bir hastanın, çalışanların kötü muamelesine maruz kaldığına dair görüntülerle ilgili soruşturmanın tamamlandığını duyurdu.

‘Sağlık topluluğunu üzenler, davranışlarının hesabını yargı önünde de kesinlikle verecektir’

Koca, konuyla ilgili Twitter’dan yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘Tokat’ta faaliyeti hala durdurulmuş olan özel hastanedeki olay sebebiyle yürütülen soruşturma sonucunda, ağır bakım servisindeki bir hastaya karşı şiddet/ berbat muamele gösteren 2 ağır bakım çalışanına verilen cezalar Sıhhat Meslekleri Heyetinde bugün karara bağlandı. Söz konusu 2 sıhhat çalışanından biri 3 yıl mühletle meslekten men edildi. Müddet sonunda, bir sıhhat kurumunda çalışabilmesi için, 18 aylık mesleksel ve etik eğitimi alma mecburiyeti var ve tekrar bir ağır bakımda çalışması kelam konusu değildir. Sağlık Meslekleri Konseyinin kararına nazaran, başka sıhhat çalışanı 6 aylık mesleksel eğitimden geçmek zorunda, artık ağır bakımda çalışamaz. Bağışlanamaz davranışlarıyla toplumu ve sıhhat topluluğunu üzenler, davranışlarının hesabını yargı önünde de kesinlikle verecektir.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu