Haber

İçişleri Bakanı: Kafes-31 Operasyonunda 12 Ülkede Aranan 42 Şüpheli Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 13 ilde eş zamanlı yürütülen “Kafes-31” operasyonuyla 12 ülkede Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan 42 şüphelinin yakalandığını belirtti.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, hangi boyutta olursa olsun, hangi bültenle çağrılırsa çağrılsın, halkın huzurunu bozan uluslararası organize suç örgütlerine ve zehir tacirlerine nefes vermeyeceklerini ve bu konuda mücadele edeceklerini belirtti. hepsini tek tek “kafese” koyun.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ve İnterpol-Europol Daire Başkanlığı koordinasyonunda “Kafes-” Ankara, Antalya, Bursa, Erzurum, Eskisehir, Kırklareli, Hatay, İstanbul’da düzenlendi. İzmir, Mersin, Niğde, Sakarya ve Uşak. 31″ operasyonlarının gerçekleştirildiğini belirten Yerlikaya, şunları söyledi:

” Interpol’ün haklarında kırmızı bülten ve acil tutuklama ihtarı bulunan 42 kişi Almanya, Azerbaycan, Bosna Hersek, İran, İsveç, Finlandiya, Kazakistan, Kırgızistan, Mısır, Rusya, Türkmenistan ve Özbekistan ülkeleri tarafından yakalandı. Operasyonda “Yakalanan şahıslarda, organize suç örgütüne üyelik, yasa dışı silah ticareti, uyuşturucu kaçakçılığı, kasten öldürme, göçmen kaçakçılığı, nitelikli ve mali dolandırıcılık, soygun ve hırsızlık, resmi evrakta sahtecilik gibi suçlardan arama kaydının bulunduğu belirlendi. ve vergi kaçakçılığı.”

Yılbaşından bu yana Kafes Operasyonlarında kırmızı bültenle aranan 114 kişinin yakalandığını bildiren Yerlikaya, operasyonları yürüten polisleri tebrik ederek, “Allah onların ayaklarını korusun. Milletimizin duaları sizinle. Devletimizin nefesi her zaman teröristlerin ve işbirlikçilerinin, organize suç örgütlerinin, zehir tacirlerinin ve suçluların insafına kalmıştır.” “Bu onların boyunlarındadır ve olmaya da devam edecektir.” sözlerini kullandı.

cildirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu