Haber

Ankara’da şeytan çıkarma seansı sonrası ölüm davasında 2 sanığa 10 yıl 5 ay hapis

Ankara’nın Keçiören ilçesinde yaşayan Özge Nur Tekin, katliam sırasında bayıldığı gerekçesiyle Yenimahalle Onkoloji Hastanesi’ne kaldırıldığı Yenimahalle Onkoloji Hastanesi’nde 8 Mart 2021’de vefat etti.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Tekin’in eşi Selçuk Tekin, psikolojik sorunları nedeniyle sözde “cinci hoca” Erdal Kaya’nın yönlendirmesiyle “çıkarma seansı” düzenlediklerini söyledi. ve sırtına oklava ile 100 kez vurduktan sonra onu avuçladı.

Tekin, mağduriyet döneminde durumu kötüleşen eşini kaldırıldıkları hastanede kaybettiğini ifade etti.

6 kişi gözaltına alındı

Alınan sözler doğrultusunda genç kadının eşi Selçuk Tekin, babası Cemal Efe, annesi Hatun Efe, eşinin annesi Zöhre Tekin, hacamat Sevim Özbaş ve ‘cinci hoca’ Erdal Kaya gözaltına alındı.

karar çıktı

Adli kontrolün ardından serbest bırakılan 6 sanığın ‘kasten yaralama sonucu ölüme sebebiyet verme’ ve ‘bu suça iştirak’ suçlarından Ankara 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davada karar verildi. 12 yıldan 18 yıla kadar hapis istemi.

Savcı bir önceki duruşmada mütalaasını yineledi ve sanıklar Erdal Kaya ile Selçuk Tekin ‘kasten yaralama sonucu ölüme sebebiyet verme’ kabahatinden 13,5 yıldan 22,5 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı; sanıklar Zöhre Tekin, Cemal Efe ve Hatun Efe’nin ‘suçu resmi makamlara bildirmemek’ suçundan 1 yıla kadar hapis cezasına; sanık Sevim Özbaş’ın da hacamat tedavisi ile Tekin’in ölümü arasında illiyet bağı olduğuna dair kesin delil bulunmadığı gerekçesiyle beraatini talep etti.

2 sanığa 10,5 yıl hapis

Mahkeme heyeti sanıklar Selçuk Tekin ve Erdal Kaya’yı “yaralama sonucu kasten ölüme sebebiyet vermek” suçundan 10 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırırken, sanıklar Zöhre Tekin, Hatun Efe, Cemal Efe ve Sevim Özbaş beraat etti.

 

haber-gaziosmanpasa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu